Świeży i oryginalny romans dla dorosłych

Literatura erotyczna od zawsze wyróżniała się raczej niską wartością literacką. Niemniej jednak od czasu do czasu na rynku pojawia się książka lub seria, która prezentuje bardziej oryginalną historię. Start a Fire. Runda pierwsza autorstwa P.S. Herytiera to jedna z takich powieści. Co takiego wyróżnia ją na tle innych? I czy sięgnąć po nią powinni też i czytelnicy, którzy dotychczas nie sięgali po literaturę erotyczną? 

Kontrowersje i wielka popularność

Seria P.S. Herytiery bardzo szybko zyskała na popularności. Z pewnością pomogły jej w tym liczne kontrowersyjne wątki, które znaleźć możemy w całym cyklu. Te nie tylko dodają pikanterii, ale i sprawiają, że cała seria prezentuje świeże podejście do gatunku powieści erotycznych. To jednak opowieść, która ucieszy przede wszystkim fanów takich historii. Warto przy tym zaznaczyć, że Start a Fire nie należy do krótkich powieści. Pierwsza część liczy sobie grubo ponad 600 stron, co gorsza fabuła rozkręca się dosyć wolno, co powodować może znużenie czytelnika, który mógł oczekiwać większego napięcia. Na samym początku można wręcz mieć wrażenie, że nie jest to żaden erotyk ani romans, a standardowa powieść obyczajowa.

Pozory mylą

I w tym przypadku jednak sprawdza się stare przysłowie, że pozory mylą. Po sennym chwilami nużącym początku akcja nabiera rumieńców, a czytelnik zostaje wyrzucony na głęboką wodę. P.S. Herytiera w dalszej części pierwszego tomu sięga po świetne rozwiązania fabularne, dzięki czemu jej bohaterowie stale się rozwijają. Dobrze nakreślone postacie sprawiają, że chce się kontynuować przygodę z tą serią, aby dowiedzieć się, jak dalej potoczą się losy tej zupełnie niepodobnej do siebie dwójki. 

Start a fire. Runda pierwsza to:

– pierwsza część trylogii Hell,

– romans połączony z literaturą erotyczną,

– odważna i oryginalna opowieść,

– książka przede wszystkim dla dorosłych,

– sporo kontrowersyjnych wątków, 

– seria głównie dla fanów powieści erotycznych.