Przeżyj emocjonalny rollercoaster z Start a fire. Runda Pierwsza

Wattpad w ciągu ostatnich pełni funkcję nie tylko platformy, na której publikuje się opowiadania, ale również służy wydawcom do szukania obiecujących autorów. Jedną z takich autorek jest P.S. Herytiera, która napisała “Trylogię Hell”. Jej twórczość stała się hitem wśród czytelników Wattpada, a od początku połowy stycznia “Start a fire. Runda pierwsza” jest dostępny w księgarniach. “Trylogia Hell” zostanie wydana w sześciu tomach, mimo że kanonicznie są trzy książki. Wersja, którą dostaniemy w księgarni, różni się od pierwotnej wersji, gdyż autorka poprawiła błędy i niektóre sceny, jednak główna oś fabuły pozostała taka sama. 

Historia o nastolatkach, ale skierowana do dorosłych 

Często książki czy filmy przedstawiające losy osób nastoletnich mylnie klasyfikowane są jako książki młodzieżowe. “Star a Fire. Runda pierwsza dostępne w księgarni internetowej” to powieść skierowana do starszego czytelnika, który wszedł już w  dorosłość, ale jeszcze czasy szkoły średniej nie są mu odległe. Bohaterowie uczęszczają do liceum, a życie stawia na ich drodze naprawdę trudne wyzwania. To nie jest książka o romantycznej miłości, lecz o toksycznej relacji pomiędzy ludźmi z dwóch różnych światów, dlatego niezbędne jest bycie odpowiednio dojrzałym, aby w pełni zrozumieć przekaz tej książki.

Piękny styl, trudne emocje

Niekiedy książki wzbudzają wiele emocji, które są piękne, ale styl pisania jest ciężki dla czytelnika. Herytiera jest autorką, która posiada naprawdę lekkie pióro i to właśnie ono przyciągnęło czytelników. “Trylogia Hell” wyróżnia wśród innych opowiadań internetowych właśnie narracją i stylem pisania, który jest piękny, niemalże kunsztowny. Do tego fabuła oraz decyzje bohaterów wzbudzają wiele emocji. Trudnych emocje takich jak złość, nienawiść, strach i ogrom bólu. Narracja sprawia, że można przeżywać wszystko razem z bohaterami, jakby samemu brało się udział w tych wydarzeniach. Z pewnością może być to lektura zbyt obciążające dla osób o wysokiej wrażliwości, ale z pewnością przypadnie do gustu osobom, które szukają mocnych wrażeń.