Przeciwieństwa się przyciągają

Jedno przypadkowe zdarzenie potrafi zburzyć poukładany świat, a miłość może dosięgnąć każdego w najmniej spodziewanym momencie. Nie zawsze jest ona jednak usłana różami. “Jeśli każda wielka historia miłosna musi skończyć się śmiercią, to jaki jest sens tej historii?” To pytanie na zajęciach z literatury zadaje sobie Victoria, główna bohaterka książki Katarzyny Barlińskiej Star a Fire. Runda pierwsza dostępne w księgarni internetowej“. 

To, co zakazane, kusi najbardziej

Victoria Clark to zwykła niczym niewyróżniająca się wśród rówieśniczek dziewczyna. Całe dotychczasowe życie starała się unikać większych problemów. Nie jest prymuską, jednak w szkole radzi sobie dobrze. W domu stara się wysłuchiwać rad i trosk rodziców. Nie stroni od imprez z przyjaciółmi, często kłóci się z rodzeństwem, ale wszystko w granicach rozsądku. Niespodziewanie w jej poukładaną codzienność wkracza tajemniczy chłopak, który zdaje się jej zupełnym przeciwieństwem. Nathaniel Shey znany jest w mieście z udziału w nielegalnych walkach bokserskich. Wszystkie reguły, jakimi w życiu kieruje się Victoria są dla niego bezwartościowe. Początkowo jego zachowanie irytuje dziewczynę, ale z czasem odkrywa, że pod skorupą niepokornego bad boya kryje się całkiem ciekawa osoba. Jej zupełne przeciwieństwo. Obraz wszystkiego, czego starała się zawsze unikać. W życiu jednak to, co zakazane kusi najbardziej, a ich wspólna historia dopiero się rozpoczyna.

Wzloty i upadki

“Start a Fire. Runda pierwsza” to pozycja, której nie da się umieścić na półce ze zwykłymi cukierkowymi romansami. Victoria i Nathaniel napotykają bowiem na swojej drodze wiele trudności. Ich związek nieustannie przechodzi niełatwe próby, a miłość jest równie silna co nienawiść. P.S. Herytiera (pseudonim, pod którym znana jest Barlińska) opisuje w książce relacje pary oraz innych nastolatków, którzy próbują wzajemnie się zrozumieć. Nie jest to jednak łatwe, zwłaszcza w grupie, w której każda jednostka ma inne doświadczenia, swoje własne poglądy i wartości. Zetknięcie osób z różnych światów często jest burzliwe, jednak to właśnie sprawia, że książka wciąga czytelnika od pierwszej strony.